Zahraničí

Český tým dorazil do Bejrútu. Spojení s domovem vázne, není signál

Tým expertů, který ve středu odpoledne vyrazil na pomoc Bejrútu, dorazil do Libanonu. Letadlo přistálo krátce před půlnocí. Na letišti záchranářský USAR tým přivítali tamní zástupci ambasády.

Na pomoc výbuchem zdemolovanému Bejrútu vyrazil 36členný tým s hasiči, psovody, lékařem i statikem. Štěstí jim před odletem z pražského letiště popřál i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

"Na USAR tým po přistání čekali zástupci ambasády. Po vyložení materiálu se přesunuli, pod dohledem místní policie k nedaleké vojenské základně. S místní samosprávou a vojáky od noci zjišťujeme rozsah poškozených budov a možnost záchrany osob pod troskami," informovali pražští hasiči na svém twitteru.

Spojení českého týmu s domovem podle vyjádření mluvčího pražských hasičů Martina Kavky vázne. Problém představují neustálé výpadky mobilního signálu. "Internet prakticky nemají. Aktuálně řešíme, na jakém místě bude naše pomoc ještě účinná a přesouváme se," popsal Kavka.

Český tým USAR (Urban search and rescue team) patří mezi světovou špičku. Chválou na jeho členy nešetřil ani ministr Hamáček. Jak dlouho tým v Bejrútu zůstane, zatím není jasné.

USAR tým odletěl z pražského letiště ve středu odpoledne:

Čeští hasiči patří mezi světové špičky, nejde o jejich první misi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz