Domácí

Královéhradečtí hasiči zasahovali u dvou požárů! Z bytu zachránili psa

Rušnou noc mají za sebou hasiči v Královéhradeckém kraji. Museli zasahovat u dvou požárů v panelových domech. Večer hořelo v Jičíně a v noci pak v Rychnově nad Kněžnou.

První výjezd měli hasiči v Jičíně. Operační důstojník hasičů dostal zprávu o požáru kuchyně v jednom z bytů v panelovém domě v ulici Pod Lipami. Prostor byl velmi zakouřený. Naštěstí se hasiči v dýchacích přístrojích brzy zorientovali a zachránili psa, který tam byl.

Majitelé bytu doma nebyli. Hasiči jsou však přesvědčeni, že hořet začalo právě jejich nedbalostí. Po odvětrání si mohli dotyční byt znovu převzít. Zhruba půlhodinový požár ale způsobil poměrně vysokou škodu, 450 tisíc korun.

Související obsah

Další požár paneláku zaměstnal hasiče kolem druhé hodiny ráno v Rychnově nad Kněžnou. Tentokrát nehořela kuchyň, ale koupelna.

V bytě byla v tu chvíli majitelka, která se nadýchala kouře. Ženě se ale podařilo odtamtud dostat. Také tento požár zkrotili hasiči během několika desítek minut.

Vyšetřovatel je přesvědčený, že i tady hořelo kvůli nedbalosti majitelky bytu a škoda je také poměrně vysoká, přibližně 300 tisíc korun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz