Krimi

Policisté obvinili muže z vražd hned dvou žen! Hrozí mu výjimečný trest

Liberečtí kriminalisté obvinili 42letého muže z Kutnohorska z vraždy pětatřicetileté ženy z Jablonecka. Ta byla na konci července nalezená mrtvá u obce Rovensko pod Troskami na Semilsku. Podle kriminalistů má muž na svědomí smrt také další ženy.

"V pondělí 27. července jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení od náhodného svědka, který upozornil na nález těla ženy v katastru obce Rovensko pod Troskami,“ připomněl v pátek policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Policisté zjistili, že se jedná o pohřešovanou pětatřicetiletou ženu, která zmizela v sobotu 25. července po návštěvě restaurace v centru Rovenska. Následná pitva prokázala, že žena zemřela násilnou smrtí.

Související obsah

Na začátku srpna však policisty informoval náhodný svědek o nálezu dalšího těla mrtvé ženy na jezu Jizery v Turnově. "V tomto případě se jednalo o 39letou ženu ze Semilska,“ potvrdil Robovský.

Prověření obou případů si převzali krajští kriminalisté. K oběma případům totiž došlo za velmi nejasných okolností, a proto nebylo možné vyloučit také cizí zavinění.

"Kriminalisté na základě nashromážděných informací oba činy kvalifikovali jako zločiny vraždy. Následně zadrželi 42letého muže z Kutnohorska, kterého podezřívali z obou činů,“ dodal Robovský.

Související obsah

Ve čtvrtek 6. srpna poté vyšetřovatel muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Podle vyšetřovatelů má na svědomí obě zmíněné ženy.

Obviněnému v případě odsouzení hrozí až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest. Motiv vražd policisté nepřiblížili.

Připomeňte si nález mrtvé ženy v Rovensku v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz