Domácí

Muž na Šumavě spadl ze skály! Pro zraněného letěl vrtulník

Muž na Šumavě spadl ze skály! Pro zraněného letěl vrtulník
Zdroj: Horská služba

Na vrcholu Trojmezí na Šumavě spadl v pátek odpoledne ze skály německý turista. Záchranáři jej museli vyprostit a s otevřenou zlomeninou nohy a vykloubením ramene převezli letecky k dalšímu ošetření do Německa.

"K nehodě jsme vyrazili ihned ve dvou s potřebnou technikou. Předpokládali jsme, že je muž v těžko přístupném terénu, takže kromě ošetření jsme museli zajistit i bezpečné přiblížení vrtulníku a vyzdvižení pacienta,“ popsal začátek akce jeden ze zasahujících členů Horské služby Šumava Ondřej Zeman.

Vrchol Trojmezí leží na rozhraní Česka, Rakouska a Německa. Německý turista středního věku spadl přibližně ze tří metrů.

Související obsah

Na místo dorazil také vrtulník záchranné služby z Bechyně. "Lékař a zdravotník už byli spuštěni z vrtulníku přímo na místo nehody. Okamžitě jsme se k nim připojili a společně zraněného ošetřili,“ upřesnil Zeman.

Muže zdravotníci zafixovali do vakuové matrace a vytáhli na palubu vrtulníku. Ten poté zamířil na německou stranu hory Třístoličník. "Pod jeho vrcholem je horská chata spolku německých turistů,“ dodal Zeman.

Tam posádka přistála a předala zraněného zdravotníkům německé záchranné služby.

„V takových případech je podobná příhraniční spolupráce a koordinace záchranných služeb nezbytná a naštěstí bezproblémová,“ komentoval součinnost náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

Záchrana německého turisty na Šumavě:

Zdroj: Horská služba
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz