Krimi

Měla to být partnerská msta. Muž prý nesl k bytu láhev benzínu!

Tragický požár v Bohumíně, při němž v sobotu zemřelo 11 lidí, získává stále děsivější obrysy. Šance, že za ním stojí nešťastná náhoda, je stále menší. Je totiž možné, že šlo o mstu mezi bývalými partnery.

Podle zjištění MF DNES stojí totiž za požárem muž, který se do bohumínského paneláku přišel pomstít své bývalé partnerce. Ta žila přímo ve vyhořelém bytě a je jednou z obětí.

"V domě se v sobotu odpoledne v bytě v jedenáctém patře konala rodinná oslava. Uvnitř bylo jedenáct lidí. Okolo půl páté vešel do domu pravděpodobný pachatel – s lahví benzínu v ruce," tvrdí deník.

Na nedělní brífink dorazila i ministryně Schillerová:

Muž prý následně vystoupal do jedenáctého patra, přišel k bytu a vstupní dveře polil hořlavinou. "Byla to partnerka, která od tohoto muže odešla a odstěhovala se právě do tohoto bytu k synovi. Zřejmě tak jde o obrovskou rodinnou tragédii,“ řekl zdroj blízký vyšetřování pro MF DNES.

Podle Práva ovšem údajný žhář hořlavinu rozlil i přímo uvnitř bytu. Tomu by nasvědčovala i slova šéfa hasičů, který uvedl, že v bytě vyhořely všechny místnosti. V plamenech měli zahynout mužův syn i vnuk.

Související obsah

Muž, jehož byt s tím vyhořelým přímo sousedí, nechápe, co se v sobotu v domě stalo. "Slyšel jsem dvě rány, jako když děti hodí dělobuchy, pak se objevil obrovský černý kouř. Vyběhl jsem na balkon, protože můj byt má dva balkony a ty přímo sousedí s okny vyhořelého bytu. Ti lidé volali o pomoc, nedalo se nic dělat, věděl jsem, že nemohu otevřít vstupní dveře, aby se požár nešířil,“ popisuje muž.

Celkem při požáru v sobotu zahynulo 11 lidí včetně tří dětí. Šest přímo ve vyhořelém bytě, pět poté, co se pokusili zachránit skokem z oken.

Že hasiči v bytě našli hořlavinu, potvrdil jejich mluvčí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz