Krimi

Smutný konec pátrání. Policisté našli těla obou pohřešovaných chlapců

Policejní potápěči našli v neděli oba pohřešované chlapce, kteří ve středu zmizeli v řece Sázavě na Kutnohorsku. Dopoledne našli tělo staršího hocha, odpoledne poté také toho druhého.

"V neděli v dopoledních hodinách jsme nalezli za jezem u obce Soběšín na Kutnohorsku šestnáctiletého mladíka, který byl jedním z pohřešovaných chlapců,“ informovali policisté v neděli v poledne na twitteru.


Tělo druhého hocha se potápěčům podařilo najít v neděli odpoledne. "Potápěči jejich těla nalezli několik set metrů od tábora, kde se chlapci ubytovali,“ napsali policisté na twitter po třinácté hodině.

Vyšetřovatelé o jejich nálezení už informovali také rodiče. "U chlapců byla nařízená soudní pitva,“ dodala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Oba chlapci se ztratili ve středu odpoledne poblíž obce Soběšín na Kutnohorsku. Podle slov jejich kamaráda se měli jít téhož dne odpoledne koupat do řeky Sázavy. Od té doby byli oba nezvěstní.


"Událost nám ohlásili až kolem středeční půlnoci, tehdy započaly také pátrací akce,“ řekla Richterová.

Související obsah


Ještě ve středu vyhlásili po dvojici i celostátní pátrání. Do terénu se poté vrátili v pátek, kdy se do akce zapojil také vrtulník a říční záchranáři. Ani tehdy se jim chlapce však nepodařilo najít.


Neúspěšné bylo také sobotní pátrání, kdy na pomoc přijeli také potápěči a psovodi z Prahy. Smrt obou chlapců předvídala matka jednoho z nich, která o tom informovala na facebooku. Následně však status smazala a napsala další, ve kterém se za své jednání omluvila.
 

Podívejte se na reportáž z pátrání po chlapcích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz