Zahraničí

Zemřel producent Martin Birch. Pracoval s Iron Maiden i Deep Purple

Zemřel producent Martin Birch. Pracoval s Iron Maiden i Deep Purple
Zdroj: Profimedia

Světoznámý producent Martin Birch zemřel ve věku 71 let. Jeho práce je spojována zejména s kapelou Iron Maiden, spolupracoval také například s Black Sabbath, Deep Purple či Rainbow. Zprávu potvrdil zpěvák David Coverdale z kapely Whitesnake, Birch stál u prvních šesti alb.

"S velmi těžkým srdcem musím oznámit, že jsem se právě dozvěděl o smrti mého drahého přítele a producenta Martina Birche. Martin byl ohromnou součástí mého života, pomáhal mi od prvního setkání až po Slide It In. Mé myšlenky a modlitby patří rodině, přátelům a fanouškům," zveřejnil Coverdale na twitteru.

Birch je zejména znám například kvůli spolupráci s kapelou Iron Maiden, se kterou začal pracovat v roce 1981. Spolupráce pokračovala až do roku 1992. Producent ale pracoval s dalšími velikány, jako jsou například Deep Purple či Whitesnake.

Martin Birch byl známý tím, že s kapelami spolupracoval delší dobu. "Myslím si, že z kapely můžete dostat maximum, pokud ji znáte skutečně do hloubky," cituje portál Ultime Classic Rock rozhovor s Birchem.

Související obsah

Zatím nejsou známy okolnosti úmrtí, k vyjádření soustrasti se připojují na sociálních sítích lidé z celého světa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz