Domácí

Hloupý vtip! Hoch volal, že se ztratil, pátrala po něm policie ze dvou krajů

Hloupý vtip 12letého dítěte zaměstnal policisty. Chlapec zavolal z tábora na Chrudimsku na náhodné telefonní číslo a tvrdil, že se ztratil v lese na Moravě.

Celou dobu se všichni báli, že je opravdu v nebezpečí. Ale dítě se pouze bavilo. Chlapec v chatě podle informací policie vytočil náhodné telefonní číslo, které patřilo muži z Plzenska.

Ten historce uvěřil a zavolal západočeským policistům, kteří se pak spojili s kolegy z Pardubic. Dítě navíc tvrdilo, že se ztratilo až na Olomoucku.

"Jedná se o typický pubertální hloupý nápad, bez toho, aby ten autor domýšlel důsledky toho, co se stane,“ komentuje vtípek psycholog.

Související obsah

Policie lokalizovala telefon v Toulovcových Maštalích na Chrudimsku. Pokud by se policisté na mobilní telefon nedovolali, pátrali by v oněch místech. Jsou tam skály a nepřístupný terén.

Zábava chlapce zaměstnala policii ze dvou krajů. Celou nahrávku, kdy s ním mluví operátoři tísňové linky, si můžete poslechnout výše. Hoch dostal nejvyšší možný táborový trest. Vedoucí ho poslali rovnou domů.

jh, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz