Naše Česko

Dotační program brzy skončí, ministerstvo rozdělí ještě 12 miliard

Dotační program brzy skončí, ministerstvo rozdělí ještě 12 miliard

Investice do výzkumu a vývoje, podpora vysokorychlostního internetu, úspory energie, technologie pro Průmysl 4.0 a další. To jsou oblasti, ve kterých ministerstvo průmyslu a obchodu do konce roku vyhlásí dotační podporu pro podnikatele ve výši 12 miliard korun. Po úterním představení harmonogramu výzev vyzvalo ministerstvo podnikatele k včasnému podání žádostí o podporu. V harmonogramu došlo k celé řadě změn.

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost v posledních měsících zaznamenal rekordní čerpání prostředků. Od letošního března vyplácí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) prostřednictvím dotací každý měsíc miliardu korun.

MPO nyní některé výzvy ruší, důvodem je například relokace financí do oblastí, které jsou prioritní. Jde například o program Antivirus.

"Letos se tak už nevyhlásí Nízkouhlíkové technologie v aktivitách elektromobilita, akumulace energie a druhotné suroviny, Obnovitelné zdroje energie, Partnerství znalostního transferu, Technologie pro začínající malé podniky, Školicí střediska, Nemovitosti a Marketing. S tím, že v minulých měsících MPO u některých z dříve vyhlášených výzev dotačních programů prodloužilo termíny pro příjem žádostí či navýšilo alokace," sdělila mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

Související obsah

Podnikatelé tak mají v rámci závěrečného kola výzev pro rok 2020 poslední možnost zrealizovat některé své záměry s příspěním fondů Evropské unie. Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní pracuje na spuštění výzev z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK).

Aktualizovaný harmonogram výzev z OP TAK do konce roku 2020 najdete ZDE:

Harmonogram výzev na rok 2020 - Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Typ souboru:xlsx

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz