Krimi

Kvůli reviznímu technikovi měla shořet vzácná stavba, hrozí mu pět let

Po více než dvou a půl letech ukončili policisté vyšetřování požáru, který zničil budovu motorestu u dálnice D10 na Mladoboleslavsku. Unikátní roubenka podle nich shořela vinou technika, který prováděl revizi komína. Hrozí mu až pět let vězení.

Dlouhé policejní vyšetřování potvrdilo to, o čem se spekulovalo už krátce po požáru. Tedy, že hořet začalo kvůli komínu od krbu, kterým se v motorestu přitápělo. U něj prý nebyly splněny bezpečnostní požadavky.

Hasiči to popsali tak, že u střechy měl mít ten komín tři pláště, ale měl jen jeden. Jednapadesátiletému muži z Mělnicka, který měl na starosti revizi, to ale zjevně nevadilo a provozu komína dal v březnu 2013 zelenou.

Související obsah

Motorest bez problémů fungoval až do 18. listopadu 2017. Ten den se po zatopení komín u střechy zahřál natolik, že zapálil její dřevěnou konstrukci a malér byl na světě.

Roubenka pak i přes veškerou snahu hasičů kompletně vyhořela. Škoda odhadovaná původně na třicet milionů se nakonec ustálila na 23 milionech. Muži, kterého policisté obvinili, teď hrozí za obecné ohrožení až pět let ve vězení.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz