Zajímavosti

Vesničané ulovili půltunového krokodýla, v tlamě našli překvapení

Vesničané ulovili půltunového krokodýla, v tlamě našli překvapení
Zdroj: Profimedia

Obřího krokodýla, který údajně terorizoval celou vesnici, se podařilo odchytit na indonéských ostrovech Bangka-Belitung. Zoologové odhadli, že zvířeti bylo 50 let, měřilo 4,5 metru, vážilo půl tuny a poté, co v zajetí uhynulo, ho museli na místo, kde jej pohřbili, odvézt na radlici bagru.

Obří plaz měřil čtyři a půl metru. Místní mu připisovali několik útoků na vesničany. V pondělí večer spadla klec, zvíře se nechalo chytit do sítě. Ochránci přírody se snažili s vesničany vyjednat přesun velkého krokodýla jinam, to ale místní odmítli.

Mezitím zvíře v zajetí uhynulo. Vesničané odmítli zoologům vydat i tělo krokodýla. Tvrdili, že kdyby byl z vesnice odvezen, byla by obec prokletá.

"Měli obavy, že krokodýl by neměl být přemístěn z vesnice, protože je to démon. Jejich víra zabránila přemístění zvířete," uvedl podle listu Daily Mail zoolog Septian Garo.

Související obsah

Před pohřbem zvířete dostali zoologové možnost si krokodýla krátce prohlédnout. Největší překvapení objevili, když zvířeti otevřeli tlamu. Krokodýl neměl žádné zuby, přesto mu místní připisují řadu útoků. Vědci odhadli stáří zvířete na 50 let.

Než jej pohřbili, uřízli vesničané krokodýlovi hlavu. Věří totiž, že tak se nebude moci vrátit jeho duch, aby je strašil. Hlavu a tělo pohřbili zvlášť.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz