Domácí

Na Brněnsku vykolejil rychlík z Prahy, cestující evakuovali hasiči!

Rychlík Českých drah jedoucí z Prahy do Brna ve čtvrtek dopoledne vykolejil u železniční stanice Tišnov na Brněnsku. Cestující evakuovali hasiči. Provoz na trati je zastaven a dopravce poslal náhradní autobusovou dopravu.

Rychlík jedoucí z Prahy do Brna krátce po deváté hodině dopoledne vykolejil přes stanicí Tišnov. "Vykolejeny jsou dva poslední vagóny," řekl TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ve vlaku bylo přibližně 150 pasažérů. "Nehoda se obešla bez zranění," doplnil. Záchranáři sice na místo poslali i helikoptéru, nakonec naštěstí nikoho ošetřovat nemuseli.

 

Cestující z vykolejného vlaku potom evakuovali do tišnovské stanice. Trať v úseku Řikonín – Tišnov je neprůjezdná. České dráhy na svém webu informují, že uzavírka bude trvat do pátečních tří hodin ráno.

Železniční incident vyšetřuje Drážní inspekce. Vagóny pravděpodobně vykolejily kvůli zatím blíže nespecifikované technické závadě.

"Silniční doprava by vlivem nehody vlaku omezena být nijak neměla," ubezpečil Malášek. 

Související obsah

"Zajištěna je náhradní autobusová doprava v úseku Brno hl.n. - Křižanov. Autobusy náhradní dopravy nebudou obsluhovány stanice Brno-Královo Pole a Tišnov. Cestující z těchto stanic využijí vlaky regionální dopravy," uvedl dopravce.

Strojvedoucí při nehodě vlaku v žádném případě neselhal, říká Jan Kučera:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz