Domácí

Rozbitá elektronika uvěznila ženu v Pardubicích v autě, nemohla ven

Rozbitá elektronika uvěznila ženu v Pardubicích v autě, nemohla ven
Zdroj: Městská policie Pardubice

Že elektronické pomůcky mohou řidič pomoci, ale také zkomplikovat život, když nefungují tak, jak mají, se přesvědčila šestačtyřicetiletá žena v Pardubicích. Kvůli poruše nemohla ze svého vozu ven. Přičemž to bylo v pravé poledne, kdy se teploty ve voze rychle dostaly na nesnesitelnou úroveň.

O tom, jaké horké chvilky auto ženě připravilo, informovali pardubičtí strážníci. Ve středu před polednem dosahovaly v krajském městě teploty už tropických hodnot, auto se rychle proměnilo ve výheň. Z té ale pro šestatřicetiletou ženu nebylo úniku. Kvůli selhání elektroniky žena nemohla otevřít dveře ani stáhnout okno.

"Po hodině marného boje a značného vyčerpání kontaktoval městskou policii její přítel s prosbou o pomoc," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Strážníci se pustili do záchranné akce. Prvním nápadem bylo rozbít okénko, ale než to udělali, zkusili strážníci vyjmout boční okénko z těsnění.

Související obsah

"To se povedlo a následně se podařilo vytvořit malou skulinku, kterou řidička uvnitř vozu podala klíče. Hlídka následně manuálně vůz zvenčí odemkla a tím ženu vysvobodila," dodala Klementová.

Strážníci ženě, která se přes hodinu v rozpáleném autě pekla, nabídli lékařské ošetření, to ale žena odmítla s tím, že se o ni zvládne postarat její partner, který ji vezme domů, kde bude v chladu odpočívat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz