Naše Česko

Zdravotní pojišťovny nebudou pokutovat za pozdní dodání přehledu

Zdravotní pojišťovny nebudou pokutovat za pozdní dodání přehledu
Zdroj: Profimedia

Zdravotní pojišťovny nebudou uplatňovat sankce v podobě pokut za pozdní dodání přehledu za rok 2019. Pokutu nedostane OSVČ, která si jinak řádně plní své povinnosti, a která zdravotní pojišťovně předloží přehled do 18. září 2020.

Ministerstvo zdravotnictví tímto krokem reaguje na rozhodnutí ministerstva financí, která prominulo pokuty za pozdní podání daňového přiznání v případě, že ho poplatník podá do 18. srpna 2020. Na novém postupu se společně domluvili ředitelé zdravotních pojišťoven s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (ANO).

Kvůli opatřením ministerstva zdravotnictví a pojišťoven zůstává každopádně postup stejný, jak jsou plátci zvyklí. Lhůta, do které musí člověk dodat přehled, zůstává měsíc po povinném odevzdání daňového přiznání.

Související obsah

"Přes vstřícnost zdravotních pojišťoven doporučuji plátcům nenechávat povinnosti na poslední chvíli,“ vyjádřil se ministr Vojtěch.

V případě, že by pojišťovna plátci vyměřila pokutu za pozdní úhradu pojistného, má plátce možnost pojišťovnu požádat o její odpuštění. Pojišťovna žádost plátce o prominutí penále poté individuálně posoudí.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz