Zahraničí

Celou dobu lhali? Harry chtěl prý odejít už před svatbou s Meghan

Celou dobu lhali? Harry chtěl prý odejít už před svatbou s Meghan
Zdroj: Profimedia

Princ Harry jako člen královské rodiny trpěl, tvrdí spoluautor nové knihy o jeho životě s Meghan Markleovou. Exvévodkyně ze Sussexu podle něj nenutila syna zesnulé princezny Diany k odchodu, na přestěhování do Kalifornie se měli společně dohodnout.

Britská média nepsala o vztahu mezi princem Harrym a Meghan Markleovou pravdu, je přesvědčen Omid Scobie. Toho teď považují za experta na manželství populární dvojice, tento týden mu totiž vyšla kniha Finding Freedom (česky Hledání svobody) o jejich odchodu z královské rodiny.

Bulvár celou dobu tvrdí, že k tomu Harryho donutila Meghan. Podle Scobieho ale princ plánoval opustit svou šlechtickou roli, která ho stála hodně úsilí a odříkání, ještě před svatbou s bývalou americkou herečkou.

"Domnívám se, že je nefér z toho Meghan obviňovat. Každý, kdo Harryho aspoň trošku zná, dobře ví, že ho život v královské rodině vždycky trápil. Bylo nám jasné, že si bude chtít najít někoho, s kým bude moct svůj život změnit od základů," řekl Scobie listu Independent.

Meghan se prý do královské rodiny nepřivdala jenom kvůli publicitě. "Jak píšeme v knize, byla připravená vzdát se všeho, aby se plně zařadila do fungování královské rodiny," pokračuje Scobie.

Související obsah

Touha po "normálním života" tak měla být spíš na straně Harryho než Meghan, jež se kvůli manželovi zřekla herecké kariéry. "Že je vina a dokonce nucení připisováno Meghan, do značné míry vypovídá o tom, jak se chováme k veřejně známým ženám," podotkl.

Harry a Meghan původně chtěli pokračovat v plnění královských povinností v omezeném rozsahu a bez financování z veřejných prostředků. Pravidla jim to však neumožnila. Přestěhovali se do Kalifornie, ročního syna Archieho momentálně vychovávají v luxusní vile v Santa Barbaře.

Princ Filip se poprvé od odchodu do důchodu ukázal na královské akci. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz