Krimi

K tragédii v Bohumíně se objevily falešné sbírky, jednu řeší i policie

K tragédii v Bohumíně se objevily falešné sbírky, jednu řeší i policie
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Město Bohumín varovalo občany, kteří chtějí přispět na pomoc obětem požáru v bohumínském paneláku v Nerudově ulici, aby si dali pozor, kam peníze posílají. Podle radnice se začaly objevovat neoficiální sbírky a transparentní účty. Přitom sbírka je jen jedna a tu organizuje Moravskoslezský kraj. Jednou "neoficiální" sbírkou se už zabývá policie.

Starosta Bohumína Petr Vícha poděkoval občanům, kteří přispěli na pomoc obětem tragického sobotního požáru v panelovém domě. Sbírku vyhlásil Moravskoslezský kraj, peníze je možné do poloviny září posílat na transparentní účet 868686/2700.

"Bohužel životy obětem už nikdo z nás nevrátí. Jakákoliv forma solidarity však může pomoci postiženým. Moc proto děkuji všem, kteří se rozhodnou do krajské sbírky přispět. Věříme, že bude k dispozici dostatek prostředků na to, aby se pomohlo nejen pozůstalým obětí a zraněným, ale i těm lidem, kterým tato tragédie značně poškodila jejich domovy," uvedl starosta Vícha.

Podle něj mělo jen minimum lidí své domácnosti pojištěné, takže bez krajské sbírky by město muselo hledat jinou cestu, jak nájemníkům pomoci. Na transparentním účtu bylo podle Krajského úřadu ve čtvrtek 284 tisíc korun.

 

Související obsah

"Město zároveň varuje před jinými neoficiálními sbírkami a transparentními účty, které se po neštěstí začaly objevovat. Jednou se už dokonce zabývá policie. Jediná oficiální a transparentní veřejná sbírka, která je určena na pomoc zmírnění bohumínského neštěstí, je ta, kterou vyhlásil Moravskoslezský kraj," upozornila mluvčí města Bohumín Lucie Balcarová.

Při sobotním požáru v Bohumíně zemřelo 11 lidí, šest zemřelo přímo v bytě, který měl zapálit čtyřiapadesátiletý Zdeněk K., pět lidí se snažilo zachránit se skokem z okna. Přežili čtyři lidé, kteří zvládli přelézt na sousední balkón. Muže soud poslal do vazby, za obecné ohrožení a vraždu mu hrozí až doživotí. Jeho motivem měly být rodinné spory.

Šesti rodinám muselo město zajistit náhradní ubytování, prozradil místostarosta Bohumína:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz