Zahraničí

Děsivé záběry z Bejrútu! Výbuch zcela zničil nemocnici plnou lidí

Na veřejnost se dostaly šokující záběry z nemocnice v Bejrútu, kterou zničila exploze ledku v minulém týdnu. Bezpečnostní kamery zachytily, jak výbuch zničil zdravotnické zařízení plné personálu i pacientů včetně dětí. Šestnáct lidí následkem exploze zemřelo.

Nemocnice svatého Jiří během chvíle po obrovské explozi téměř zmizela z mapy města. Podlahu pokrývaly sutiny, pod kterými byli zavalení lidé, všude rozmetané střepy a mezi nimi zranění.

"Kolem mě byly zraněné zdravotní sestry. Krvácely. Koukala jsem na ně a začala křičet - Co se stalo," popsala zdravotní sestra Pamela Zeinounová.

Pamela ten den pracovala na dětském oddělení. Po výbuchu se okamžitě soustředila na evakuaci dětí. Tři se jí podařilo dopravit do jiné nemocnice. "Šla jsem s nimi po ulici asi pět kilometrů," doplnila.

S evakuací pomáhal každý, kdo mohl. Navzdory hustému prachu a sutinám všude kolem začala okamžitě evakuace pacientů a zraněných. "Kolegové mě zvedli ze země a odnesli. Kdyby mě nenašli, vykrvácel bych," uvedl lékař George Juvelekian.

Související obsah

"Máme být na co pyšní. Naší nemocnici se podařilo dostat do bezpečí více než tři sta pacientů navzdory nedostatku energie, navzdory sklu, které bylo všude, a navzdory životu ohrožujícímu prostředí. Je to zázrak," doplnil.

Nemocnice dosud takový otřes nezažila. Přesto se i v této těžké situaci všichni přítomní dokázali spojit a zachránit stovky životů.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz