Domácí

Tragický den na silnicích. Dívku (†18) srazil náklaďák, muže smetl vlak

Tragickou smrt 18leté dívky řeší od páteční dopoledne plzeňští kriminalisté. Vstoupila do vozovky před projíždějící náklaďák, který už srážce nedokázal zabránit. Dívka svým zraněním na místě podlehla. Smrtelná nehoda se stala i na železničním přejezdu v Bzenci na Hodonínsku, řidič osobního auta zemřel po srážce s vlakem.

Dívka s batůžkem měla vejít do vozovky těsně před přijíždějícím nákladním vozem a se sluchátky na uších. Podle informací portálu krimi-plzeň.cz se přecházející dívka v poslední chvíli na nákladní vůz podívala, ale místo toho, aby se vrátila na krajnici, učinila druhou chybu, pokusila se stihnout vozovku přeběhnout.


Řidič náklaďáku chtěl na poslední chvíli nehodě zabránit a strhnout řízení, bohužel i tak srážce již nezabránil a dívka utrpěla rozsáhlá zranění neslučitelná se životem.

Související obsah


Dechová zkouška u řidiče vyloučila alkohol. Silnice je zcela uzavřena, policie příčinu nehody vyšetřuje.

"Žena, ročník 2002, šla po pravé straně vozovky ve směru od Štěnovic na Plzeň. Dle prvotních informací se náhle rozhodla přejít vozovku a vstoupila do jízdní dráhy nákladního vozidla, které řídil muž ročník 1994. Alkohol vyloučen dechovou zkouškou, test na omamné a psychotropní látky negativní. Ve věci zemřelé ženy nařízena soudní pitva. Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Tragická nehoda osobního auta s vlakem se před polednem stala i na přejezdu v Bzenci na Hodonínsku. "Muže středního věku zdravotníci resuscitovali, přes veškerou snahu se však jeho životní funkce obnovit nepodařilo. Zranění byla příliš vážná, muž zemřel," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

"Nikdo další zraněn nebyl. Přesná příčina a míra zavinění této tragické dopravní nehody je předmětem dalšího šetření," doplnila mluvčí policistů Lenka Drahokoupilová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz