Počasí

Silné bouřky v Česku. Řeky stouply na Vysočině i jižní Moravě

Silné bouřky doprovázené přívalovými lijáky v sobotu znovu zasáhly Česko. S následky se potýkají hasiči v Jihočeském kraji, na Vysočině i jižní Moravě. Výstraha před nebezpečnými jevy platí až do dnešních 22 hodin téměř pro celé území republiky.

Výstraha meteorologů před silnými bouřkami doprovázenými přívalovými lijáky i krupobitím se vyplnila. Platí od sobotní 22. hodiny pro všechny kraje s výjimkou Moravskoslezského a Šumperku a Jeseníku v Olomouckém kraji.

Už odpoledne se první bouřky zformovaly nad Krkonošemi a Orlickými horami. Přívalový liják zasáhl také Českobudějovicko a část Vysočiny.

Aktuální situace na radaru v 18 hodin:

Zdroj: ČHMÚ

Na první stupeň povodňové aktivity vystoupila řeka Jihlava v Ptáčově a Bělá v Boskovicích.

Související obsah


Následky bleskové povodně v Pokojovicích na Třebíčsku:

Zdroj: TV Nova


Přívaly vody na Bruntálsku vytvořily ze silnice řeku:

 Následky bleskové povodně ve Volarech na Prachaticku:

Výstraha platí do 22. hodiny večer. "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," varují meteorologové.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz