Počasí

Silné bouřky v Česku. Řeky stouply na Vysočině i jižní Moravě

Silné bouřky doprovázené přívalovými lijáky v sobotu znovu zasáhly Česko. S následky se potýkají hasiči v Jihočeském kraji, na Vysočině i jižní Moravě. Výstraha před nebezpečnými jevy platí až do dnešních 22 hodin téměř pro celé území republiky.

Výstraha meteorologů před silnými bouřkami doprovázenými přívalovými lijáky i krupobitím se vyplnila. Platí od sobotní 22. hodiny pro všechny kraje s výjimkou Moravskoslezského a Šumperku a Jeseníku v Olomouckém kraji.

Už odpoledne se první bouřky zformovaly nad Krkonošemi a Orlickými horami. Přívalový liják zasáhl také Českobudějovicko a část Vysočiny.

Aktuální situace na radaru v 18 hodin:

Zdroj: ČHMÚ

Na první stupeň povodňové aktivity vystoupila řeka Jihlava v Ptáčově a Bělá v Boskovicích.

Související obsah


Následky bleskové povodně v Pokojovicích na Třebíčsku:

Zdroj: TV Nova


Přívaly vody na Bruntálsku vytvořily ze silnice řeku:

 Následky bleskové povodně ve Volarech na Prachaticku:

Výstraha platí do 22. hodiny večer. "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," varují meteorologové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz