Domácí

V Praze hořela napájecí stanice. Ve vlaku zůstalo uvězněných 75 lidí

Hasiči zasahovali u požáru rozvodny v pražské Chuchli. Vlaková stanice je kompletně odpojená od elektřiny a hasiči celou budovu ochlazují. Vlaková doprava v místě stojí. Cestující uvízlé ve stanici odvezla náhradní doprava.

Plameny z budovy nešlehaly, hasiči ji na místě přesto ochlazovali. Rozvaděč v budově je pod vysokým napětím a museli tak postupovat velmi opatrně. Na místo dorazili i pracovníci Správy železnic. Požár se definitivně podařilo uhasit krátce před třetí hodinou odpoledne.

"Jednotky pražských hasičů a hasičů Správy železnic zasahovaly od 12:30 hodin v ulici Paroplavební v Praze 5 u požáru rozvaděče v napájecí stanici železniční trati. Hasiči požár likvidovali pomocí CO2 a používali dýchací techniku. Požár vyřadil napájecí stanici a zastavil provoz na trati 171 v oblasti Chuchle a Smíchovského nádraží," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Související obsah

Ve vlaku pod Barrandovem zůstalo kvůli výpadku elektrického proudu 75 cestujících. Dopravce pro ně zajistil náhradní autobusovou dopravu a hasiči pomáhali cestujícím z vlaku.

Oheň je uhašen, ale hasiči budovu rozvodny dál ochlazují:

Zdroj: HZS Praha

Příčinou požáru byla zřejmě technická závada. Podle informací hasičů se jedná o jednu z nejčastějších příčin požárů v rozvodnách. Budovu odvětrávali přetlakovou ventilací.

Požár ochromil značnou část vlakové dopravy. Ve stanici Praha hl. n. a přilehlých úsecích je provoz do odvolání zastaven. Dle informací z twitteru Pražské integrované dopravy se to týká vlakových linek R10, R16, R18, R19, R20, R21, R26, R41, R49, R9, S65, S7, S8, S88 a S9. Řada vlakových spojů je zrušena, jejich podrobný seznam najdete ZDE.

Škoda na napájecí stanici se podle odhadu hasičů pohybuje v řádech desítek milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz