Zahraničí

Statisíce lidí v ulicích. Odpor Bělorusů proti režimu stále sílí!

Bělorusko v neděli zažilo dosud nejpočetnější protesty proti výsledkům prezidentských voleb. V Minsku se jich zúčastnilo na 200 tisíc lidí.

Vzdor proti režimu Alexandra Lukašenka v Bělorusku sílí. Pochodů za svobodu se v neděli zúčastnily po celé zemi statisíce lidí. K napjaté situaci se vyjádřil i český ministr zahraničí.

"Do značné míry ta situace připomíná situaci ve střední Evropě před rokem '89. Já stále věřím, že se podaří přimět představitele běloruského režimu, aby zasedli k jednacímu stolu se zástupci běloruské společnosti," myslí si Tomáš Petříček (ČSSD).

V hlavním městě se sešli také demonstranti na podporu prezidenta. Objevují se ale zprávy o tom, že státní zaměstnanci byli k účasti přinuceni pod pohrůžkou ztráty práce.

Související obsah

"Přišli jste, abyste poprvé za čtvrt století bránili svou zemi, nezávislost, vaše rodiny, ženy, sestry a děti," hřímal ke shromážděným běloruský vůdce Alexandr Lukašenko.

Shromáždění za Svobodné Bělorusko se v podvečer konalo i Praze. Účastníci se vyslovili proti policejní brutalitě, která protesty provázela. Současně varovali Rusko před případným zásahem.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz