Domácí

Spadlé stromy, místo silnic řeky. Silné bouřky daly hasičům pořádně zabrat

Jak varovali meteorologové, Českem se v pondělí prohnaly silné bouřky, které za sebou místy zanechaly spoušť a způsobily mnoho škod. Kromě zatopených sklepů hasiči řešili i popadané stromy a odstraňovali nánosy bahna na silnicích, z nichž některé připomínaly spíš řeku.

Bouřky a s nimi spojený déšť a silný vítr zasáhly většinu republiky, především západ Čech a východ Moravy a Slezska, kde v pondělí dokonce platila výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Potrápily obzvlášť Plzeňský kraj, kde hasiči během odpoledne a večera řešili 59 událostí spojených s nepříznivým počasím.

"Ve většině případů (52krát) šlo o odčerpávání vody ze sklepů, domů, lagun, dokonce jednou i ze zaplavené kaple (Borovy). Dále odstraňování nánosů bahna z komunikací apod. Sedmkrát jsme odstraňovali padlé stromy. Nejvíce výjezdů bylo na území města Plzně, na Klatovsku, Plzni-severu a Plzni-jihu," uvedl mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

Související obsah

Na fotografiích je patrné, že prudký liják znepříjemnil den i mnohým řidičům, kterým se silnice místy proměnila v řeku. "Poslední zásah byl po 23. hodině večer," doplnil Poncar.

Podle ČHMÚ v pondělních bouřkách spadlo přes 30 mm deště. "V Hojsově Stráži spadlo 41 mm a v Prášilech 37 mm," informovali meteorologové. Další silné bouřky očekávají v sobotu. "Aktuálně není v platnosti výstraha, ale v nejbližších pěti dnech se mohou vyskytnout nebezpečné jevy, takže může být vydána později," uvádí ČHMÚ na svém webu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz