Zahraničí

Iráčan v Berlíně schválně způsobil 3 nehody, zranil 6 lidí. A hrozil bombou

Naprosto šílenou jízdu rozpoutal na městské dálnici v Berlíně v úterý navečer třicetiletý Iráčan. Podle policie nejspíš schválně způsobil tři nehody, při kterých zranil šest lidí. Když zastavil, křičel podle svědků Alláhu akbar (Bůh je velký) a vyhrožoval bombou.

Mladý cizinec sérii nehod na dálnici A100 zavinil přibližně kolem úterní půl sedmé večer. Policisté předpokládají, že do jiných aut a motorek najížděl schválně. Zranění tří ze šesti zraněných lidí jsou podle záchranářů vážná.

Portál Bild píše, že podle informací z policejních zdrojů měl čin náboženské pozadí. To následně potvrdilo i státní zastupitelství. "Z dosavadních zjištění vyplývá, že šlo o islamistický útok," uvedli žalobci ve středečním prohlášení. Zároveň ale existují indicie, že třicetiletý Sarmad A. může být psychicky nemocný.

Mladík během jízdy černým Opelem Astra podle Bildu mimo jiné srazil dva motorkáře, oba jsou mezi vážně zraněnými. Když zastavil a vystoupil z auta ven, začal křičet Alláhu akbar.

Související obsah

Následně položil na střechu auta kovovou krabici a řval: "Nikdo se nepřibližujte, nebo všichni zemřete!" Policistům se přesto podařilo cizince přemoci.

Kvůli bezpečnosti také uzavřeli velkou část frekventované dálnice. Pyrotechnici celé auto důkladně prohlédli, žádné výbušniny ale neobjevili. Ve zmíněné kovové krabici rentgen odhalil jen nářadí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz