Domácí

Na silnicích zemřeli ve čtvrtek tři lidé. Tramvaj v Praze srazila hocha (5)

Jeden lidský život vyhasl ve čtvrtek krátce po půl desáté dopoledne u Strakonic. Řidič auta vjel do protisměru a na místě zemřel. V tu samou dobu zasahovali záchranáři i v Praze. Pod tramvaj na Karlově náměstí vběhl chlapec. V odpoledních hodinách zemřel na silnici nedaleko obce Mšec další člověk. Večer pak zahynul 78letý řidič po nárazu do stromu.

Nákladní auto a osobák se srazily na silnici I. třídy u odbočky na obec Brusy. Řidič osobního vozu vjel zatím z nezjištěných příčin do protisměru, kde skončil přímo pod koly nákladního auta. Na místě zemřel. Řidiče nákláďáku odvezli záchranáři s vážnými zraněními do nemocnice. Příčiny nehody policisté vyšetřují.


"Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Komunikace je zcela uzavřená, policisté dopravu odklání přes obec Dobev," uvedla mluvčí jihočeských policistů Jaromíra Nováková.

Související obsah

K další smrtelné nehodě vyjížděli hasiči, policisté i záchranáři odpoledne. Dodávka nedaleko obce Mšec narazila do stromu. Řidič vyvázl z nehody bez zranění, jeho spolujezdec byl na místě mrtvý.


"Hlášení o nehodě jsme dostali v 14:45. Na místo vyrážely dvě jednotky hasičů," řekla pro TN.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.


"Řidič dodávky sjel zatím z neznámých příčin ze silnice a narazil do stromu. Policisté během vyšetřování příčin nehody cestu uzavřeli a řídili kyvadlově," doplnila mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová.

Smrtí skončila i nehoda na Táborsku kolem šesté hodiny večer. "Osmasedmedesátiletý řidič vozidla značky Škoda Octavia sjel ze zatím nezjištěných příčin mimo silnici, kde narazil do stromu. Senior nehodu nepřežil. Přesnými příčinami a okolnostmi dopravní nehody se budou táborští policisté dále zabývat," popsala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Související obsahVe středu dopoledne vyjížděli k nehodě také policisté v Praze. "Krátce před půl jedenáctou dopoledne jsme přijali na lince 158 oznámení o dopravní nehodě tramvaje s chodcem," sdělila pro TN.cz mluvčí pražských policistů Lucie Drábková.


Pod tramvají skončil teprve pětiletý chlapec. Poté, co si ho do péče převzali záchranáři, se ukázalo, že jeho zranění jsou vážná.


"Chlapec utrpěl velmi vážný úraz hlavy. Záchranáři ho museli uvést do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a poté ho transportovali do Fakultní nemocnice v Motole,“ informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová.


Provoz na tramvajové trati byl zhruba na hodinu omezený v obou směrech. Tramvaje dispečeři odkláněli.


 

dm, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz