Krimi

Detaily střelby u koupaliště v Žatci. Na zbrani byl tlumič, padlo obvinění

Detaily střelby u koupaliště v Žatci. Na zbrani byl tlumič, padlo obvinění
Zdroj: Město Žatec

Žatečtí kriminalisté obvinili z výtržnictví a nedovoleného ozbrojování šestašedesátiletého muže, který minulý pátek podle nich střílel z malorážky u místního koupaliště. V případě odsouzení tak může strávit až dva roky za mřížemi.

"Podle dosavadních zjištění měl z pozemku u koupaliště 66letý muž opakovaně vystřelit ze své legálně držené malorážky. Vystřelené projektily měly v nízké výšce proletět nad příjezdovou silnicí a areálem koupaliště a ohrozit tak přítomné lidi," popsala šest dní po incidentu jeho detaily policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Protože starší muž ze zbraně pálil ráno, byl v tu dobu na koupališti "jen" personál. "A poté i přivolaní policisté, kteří byli další střelbě také přítomni. Ke zranění nedošlo," doplnila mluvčí.

Související obsah

Muži zákona podezřelého vypátrali velmi rychle, ten jim následně "vylepšenou" malorážku odevzdal. "Při páteční střelbě měla být zmíněná zbraň vybavena puškohledem, ale také tlumičem hluku výstřelu, který je zakázaným doplňkem a k jehož držení podezřelý neměl oprávnění," vysvětlila Glogovská.

K výtržnictví tak přibylo i nedovolené ozbrojování. Vyšetřovatel už střelce z obou přečinů obvinil. Pokud padne u soudu pravomocný rozsudek, může muž strávit za mřížemi až dva roky života. Motiv střelby policisté neprozradili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz