Domácí

Opilý muž bez řidičáku seděl za volantem. Vezl s sebou dvě malé děti

Opilý muž bez řidičáku seděl za volantem. Vezl s sebou dvě malé děti
Zdroj: Thinkstockphotos

Policisté na Pardubicku tento týden zastavili ke kontrole řidiče, který nebyl připoutaný. Postupně vyplynulo na povrch hned sedm přestupků. Nejenže byl muž opilý, ale neměl ani oprávnění řídit. Navíc s sebou v autě vezl dvě děti, z nichž ani jedno nebylo v autosedačce.

V úterý odpoledne policisté z Lázní Bohdaleč kontrolovali řidiče, zda dodržují předpisy. Všimli si, že jeden z nich není připoutaný, a tak ho zastavili. Nepoužitý pás byl ale jen začátkem. Muž policistům řekl, že doklady jim předložit nemůže, protože si je zapomněl v karavanu. 

Po lustraci se nicméně ukázalo, že k řízení vůbec nemá oprávnění. Ani tím to však neskončilo. Následná dechová zkouška odhalila, že před usednutím za volant muž zjevně pil. Nadýchal totiž napoprvé 0,99 promile a napodruhé 1,06. Lékařské vyšetření s odběry odmítl.

Aby toho nebylo málo, v autě s sebou vezl své dvě děti. Obě seděly na předním sedadle bez autosedačky. Případ završila propadlá technická kontrola.

Související obsah

"Po provedení všech úkonů na místě tak muži a dvěma dětem nezbylo nic jiného, než se vrátit do karavanu, ve kterém nedaleko trávili prázdniny, po svých. Jednání řidiče bude řešit příslušný správní orgán," konstatovala policejní mluvčí Dita Holečková.

S nezodpovědnými rodiči posilněnými alkoholem se ve čtvrtek zabývali i strážníci v nedalekých Pardubicích. Na tamním hřišti se v deset večer ozýval dětský pláč. Rodiče si jej však nevšímali a nejspíš ani nemohli - matka měla necelé dvě promile a otec tři.

Vzhledem k tomu, že se v tu dobu starali o děti ve věku od kojence až do sedmi let, strážníci na místo přivolali sociální pracovnici. Ta zajistila péči o děti i matku. "To se ale příliš nelíbilo jejímu druhovi, který začal být velmi vulgární," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová. Nakonec tak muž skončil v poutech a posléze na záchytce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz