Domácí

Okamura mluvil ve Sněmovně o Bělorusku. Celou řeč měl ukrást

Okamura mluvil ve Sněmovně o Bělorusku. Celou řeč měl ukrást
Zdroj: TV Nova

Tomio Okamura (SPD) tento týden přednášel v Poslanecké sněmovně na téma Bělorusko a současná situace v něm. Proti jeho proslovu se nyní ale veřejně ohradil slovenský analytik Eduard Chmelár, který tvrdí, že text je původně jeho, a Okamura si ho jenom přeložil.

Sněmovna se ve středu zabývala aktuální situací v Bělorusku, kde se po prezidentských volbách konají demonstrace a nepokoje. K situaci se v dlouhém proslovu vyjádřil také místopředseda sněmovny Tomio Okamura. Jeho proslov je ale kradený, jak tvrdí slovenský analytik Eduard Chmelár.

"Nevěřil jsem vlastním očím a uším. Místopředseda české parlamentu Tomio Okamura četl celý můj komentář, který jsem zveřejnil v časopisu Argument, jako svůj vlastní parlamentní projev, bez jakékoliv zmínky, že nejde o jeho vlastní text,“ píše na facebooku Chmelár.

Související obsah

Chmelár k příspěvku také přiložil odkaz na zmíněný článek, který je opravdu až na pár slov totožný s proslovem, který Tomio Okamura ve středu přednesl na půdě Poslanecké sněmovny.

PODPREDSEDA ESKHO PARLAMENTU UKRADOL MJ TEXT Uplynul noc som mal plnou nhodou pusten na T24 zznam z rokovania...

Zveejnil(a) Eduard Chmelr dne Ptek 21. srpna 2020

"Nejsem ješitný, ani úzkostlivý na svoje texty, stává se mi poměrně často, že někdo použije nějakou mou myšlenku. Vyznávám zásadu, že v informační společnosti se mají myšlenky šířit, a ne vlastnit. Tohle je ale asi trochu příliš,“ dodává Chmelár.

"V projevu jsem citoval z veřejně dostupného zdroje, a zapomněl jsem v přímém přenosu uvést autora, tímto se mu omlouvám a zároveň ho chválím za výbornou analýzu situace v Bělorusku," vyjádřil se později Tomio Okamura.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz