Krimi

Holčičku našli na ulici dvakrát za jeden večer, matce teď hrozí soud!

Holčičku našli na ulici dvakrát za jeden večer, matce teď hrozí soud!
plačící dívka Zdroj: Profimedia

Až dva roky za mřížemi může strávit třiatřicetiletá žena z Veselí nad Moravou na Hodonínsku, která měla minulý týden dvakrát za jeden večer nechat svoji nezletilou dceru bez dozoru. Dítě v obou případech na ulici objevili místní, kteří zároveň zalarmovali policisty.

Matka dítěte je nyní podezřelá z ohrožování výchovy dítěte. Podle vyšetřovatelů dcerku dvakrát opustila. "Nechala ji buď hlídat nezodpovědné kamarádce, nebo ji ponechala v noci na ulici a odešla se bavit do baru. V obou případech holčičku našli v ulicích města náhodní kolemjdoucí a vyrozuměli policisty," popsal policejní mluvčí Petr Zámečník.

Poprvé, kdy měla na dívenku dohlížet kamarádka, muži zákona dítě předali matce v domnění, že spolu obě zamíří domů. Jenže to se nestalo. "Znovu jsme později v noci řešili stejnou událost, kdy ji tentokrát matka ponechala venku bez dozoru," objasnil policejní mluvčí.

Související obsah

Dívka tak ve finále skončila u prarodičů. Když policisté následně se ženou její chování řešili, odmítla se dotyčná podrobit testu na alkhol i drogy. Pokud padne obvinění a případ doputuje až k soudu, hrozí nezodpovědné matce v krajním případě až dvouletý pobyt za mřížemi.

Opilá matka se motala s kočárkem, nadýchala i její kamarádka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz