Domácí

Rozhodčí při zápase zkolaboval, život mu zachránil policista! ROZHOVOR

V nečekané drama se na začátku měsíce změnil přátelský fotbalový zápas v Kolíně. O přestávce tam totiž náhle zkolaboval a upadl do bezvědiomí rozhodčí. Na pomoc se mu okamžitě vrhl mladý policista, který hrál za jeden z týmů.

"Najednou jsem slyšel za zády křik, že se něco děje. Otočil jsem se a viděl jsem svítivý dres rozhodčího, jak leží bezvládně na zemi. Když jsem se k němu dostal, tak jsem zjistil, že opravdu není na co čekat a začal jsem s masáží srdce," popisuje policista Ondřej Soběslav, který působí na dopravním inspektorátu.

První pomoc Ondřej neposkytoval bezvládnému sudímu sám, pohotově zareagoval i přítomný lékař a šéf jednoho z fotbalových týmů. Policista každopádně srdce masíroval až do příjezdu záchranky.

"Ve stabilizovaném stavu byl muž následně převezen do nemocnice k provedení dalších vyšetření. Zasahující lékař na místě konstatoval, že právě rychlé, profesionální a efektivní jednání těchto mužů zachránilo pacientovi život," doplnila policejní mluvčí Eva Hašlová.

Související obsah

"Když mě pan rozhodčí později kontaktoval a řekl mi, že je v pořádku, uvědomil jsem si, že ten den nebyl prožitý nadarmo a měl smysl, což pro mě bylo největší ocenění," svěřil se muž zákona. Zároveň všem doporučil, aby se nevyhýbali kurzům první pomoci, protože nikdy nevíme, kdy bude potřeba někomu pomoct.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz