Zahraničí

Hurikán Laura se řítí na Spojené státy. V ohrožení je až 20 milionů lidí

Spojené státy se připravují na úder hurikánu Laura. Ten má dnes večer zasáhnout pobřežní oblasti Louisiany a Texasu. V cestě mu stojí okolo 20 milionů Američanů. Půl milionu z nich už úřady preventivně evakuovaly. Živel doprovází vítr o rychlosti až 168 kilometrů v hodině. Hrozí mohutné záplavy nebo sesuvy půdy.

Živel, který v Dominikánské republice, na Haiti a Kubě zabil nejméně 23 lidí, způsobil mohutné záplavy a rozsáhlé výpadky proudu, se přesouvá do Louisiany a Texasu. Podle předpovědi meteorologů v oblastech USA udeří mnohem větší silou. Doprovázet ho může vítr o rychlosti až 193 kilometrů v hodině.

"V pohotovosti je 2000 příslušníků Národní gardy, kteří jsou připraveni nabídnout pomoc. K dispozici máme také 94 člunů, 55 lodí a několik letadel,“ informoval guvernér Louisiany John Bel Edwars.

Související obsah

Obyvatelé ohrožených oblastí se ještě na poslední chvíli snaží zabezpečit domovy. Mnozí poslechli rady úřadů a v autobusech se vydali do evakuačních center, kde chtějí běsnění hurikánu přečkat.

Související obsah

"Bydlím na západní části ostrova, takže ten zásah bude tvrdý. Proto jsem se raději rozhodl odjet,“ říká obyvatel Texasu Everic Asberry.

Laura během včerejška zesílila o jeden stupeň na hurikán třetí kategorie. Louisiana se už připravuje na nejhorší. Vedle Texasu a Louisiany živel zasáhne také státy Arkansas nebo Missouri.
 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz