Domácí

Vrah si myslel, že je vážně nemocný a nikdo mu nechce pomoc

Střelba v jedné z čekáren v Ostravské nemocnice letos v prosinci byla podle policie rozšířenou sebevraždou. Ctirad Vitásek útok dlouhou dobu připravoval a snažil se zabít co nejvíce lidí. Neútočil tedy v náhlém pominutí smyslů a netrpěl duševní poruchou.

"Myslel si, že ho lékaři nechtějí léčit. Doporučili mu navštívit psychiatra, což mohlo být spouštěčem útoku. Koupil si zbraň a údajně se učil střílet. Chtěl spáchat sebevraždu, ale s sebou chtěl vzít i další životy,“ řekl státní zástupce David Bartoš.

"Rozhodl si několik týdnů před skutkem, že když lékaři mu nejsou schopni pomoci, tak že ukončí své trápení, tak že se zabije a že se pomstí,“ dodává Bartoš.

Související obsah

Ctirad Vitásek zahájil smrtící palbu bez varování v čekárně ostravské traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterý 10. prosince po sedmé ráno. Pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Naštěstí se mu v čekárně zbraň třikrát zasekla, což nejspíše zachránilo život mnoha lidem.

Související obsah

Z nemocnice zmizel ještě před příjezdem policie. Stihl ještě krátce navštívit svou matku. Na útěku pak v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu, chvíli před tím, než ho dopadla zásahová jednotka.

Řádění vraha v nemocnici nepřežilo sedm lidí. Další dva utrpěli zranění.

Přibývá agresivních lidí, kteří vyhrožují smrtí. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz