Zahraničí

Hurikán Laura udeřil! Úřady varují před "nepřežitelnou" bouří

Hurikán Laura zesílil na čtvrtou kategorii a ve čtvrtek ráno našeho času udeřil na pobřeží USA. Úřady vyhlásily varování, bouře přinesou podmínky, které budou lidi ohrožovat na životech. Očekávají se bleskové povodně, hurikán s sebou také přinesl extrémně silný vítr.

"Nepřežitelné" bouře s ohromnými a destruktivními vlnami mohou způsobit katastrofické škody na území od Sea Rim State Park v Texasu až po město Itracoastal v Luisianě, varuje Národní centrum pro hurikány ve zprávě.

Bouře by měla zasáhnout až 40 mil (kolem 64 kilometrů) do vnitrozemí, s sebou přináší velmi silný vítr. Ten při úderu na pevninu dosahoval rychlosti přes 240 kilometrů v hodině.

  

Laura udeřila poblíž města Cameron ve čtvrtek ráno našeho času. Úřady kromě varování před zničujícím větrem vydaly výstrahu před možnými bleskovými záplavami, které se mohou objevit v Texasu, Luisianě a také Arkansasu. Velká voda by některé státy USA mohla trápit až do soboty.

Související obsah

"V sedm ráno (14:00 našeho času) se střed hurikánu Laura nacházel nad pevninou zhruba 30 kilometrů severně od Fort Polk v Luisianě. Pohybuje se severně rychlostí 24 kilometrů v hodině, během dne by měl pohybu pokračovat," informovalo americké Národní centrum pro hurikány.

Hurikán Laura nad pevninou zeslábl, rychlost větru dosahovala 160 kilometrů v hodině, nárazy větru byly silnější, což odpovídá hurikánu druhé kategorie.

Úder hurikánu sledoval žive meteorolog Reed Timmer:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz