Domácí

Děti se vrací po půlroce do škol, do ulic zamíří větší počet strážníků

Děti se vrací po půlroce do škol, do ulic zamíří větší počet strážníků
Zdroj: Profimedia

Nový školní rok se blíží, děti se do škol podívají po půlroce. Na začátek školy se připravují i strážníci, kteří budou dohlížet na bezpečnost dětí na přechodech. Například Městská policie Brno vyšle do ulic rekordní množství strážníků.

Letos se některé děti vrací do lavic po půlroce, některé tak mohly přestat dávat pozor v provozu, který s koncem prázdnin také obvykle výrazně houstne. Tomu odpovídá i nasazení brněnské městské policie.

"Rozsáhlý dohled tentokrát potrvá až do středy 9. září včetně. Počet zapojených strážníků za všechny dny dohromady dosahuje součtu okolo 550. Působit budou u čtyř desítek škol, u mnoha z nich na několika přechodech současně," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci mají působit také jako upozornění pro řidiče, že mají v okolí vzdělávacích zařízení sundat nohu z plynu.

"Je to nový začátek. Po prázdninách posiluje individuální i hromadná doprava, školáci si v nadšených rozhovorech vyměňují zážitky z prázdnin, jsou rozpustilí a potřebují si znovu zažít pravidla bezpečného pohybu, která na šest měsíců pomyslně odložili do ústraní," vysvětluje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Související obsah

Řidiči by měli dávat pozor zejména v ranních a odpoledních hodinách. Žáci mohou být nepozorní a nečekaně vstoupit jedoucímu autu do cesty, vyběhnout zpoza autobusu nebo jinak zazmatkovat.

"Jsou to děti a mohou udělat chybu. Měli bychom myslet i za ně," nabádá Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz