Domácí

Srazila čtyřletého chlapce a ujela! Žena se sama policii přihlásila

Ostravská policie aktuálně řeší dopravní nehodu, při které neznámá žena na kole srazila čtyřletého chlapce, neposkytla první pomoc a ujela. Chlapec po srážce skončil v péči lékařů. Žena se po výzvě v médiích nakonec policii přihlásila sama.

"Dosud neznámá cyklistka jela na jízdním kole, kdy ji bezprostředně vešel do jízdní dráhy čtyřletý chlapec. Následně došlo ke srážce dítěte, přičemž cyklistka nezastavila, neposkytla první pomoc a ve své jízdě na kole pokračovala dál,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

K nehodě došlo v pondělí 24. srpna okolo 11 hodiny před Ostravar Arénou v Ruské ulici. Čtyřletý chlapec následně skončil v péči lékařů. "Srážkou bylo způsobeno zranění dítěte, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocničním zařízení,“ dodává Michalíková.

Související obsah

Cyklistka je nyní podezřelá ze spáchání přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Žena se nakonec po výzvě v médiích sama přihlásila na linku 158.

Malou dívenku na nafukovacím jednorožci proud odnesl na širé moře. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz