Krimi

Necita vyhodil do příkopu šest štěňat, přežila jen dvě. Hledá ho policie!

Necita vyhodil do příkopu šest štěňat, přežila jen dvě. Hledá ho policie!
Zdroj: Policie ČR

Berounští policisté pátrají po neznámém člověku, který přesně před týdnem pohodil do příkopu u obce Tmaň šest malých štěňat. Zvířata objevil svědek a vše ohlásil na tísňovou linku. Přesto se nakonec podařilo zachránit jen dva psy, zbylí čtyři uhynuli.

"Sedmatřicetiletý muž nalezl štěňata kříženců 20. srpna v příkopu u polní cesty nedaleko odpočívadla, v místě zvaném Pěticestí, v katastru obce Tmaň," přiblížila začátek celé události policejní mluvčí Michaela Nováková.

Pro dvě mláďata už bylo bohužel pozdě, zbylá čtyři nálezce odvezl do útulku. "Případem se ihned po nahlášení začali zabývat kriminalisté. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření na týrání zvířat. Pachateli za tento trestný čin hrozí až šest let za mřížemi," upřesnila Nováková.

Související obsah

Nálezem opuštěných štěňat ovšem vše neskončilo - i když personál útulku čtveřici zbědovaných pejsků okamžitě převezl k veterináři, tak ani ten je nedokázal všechny zachránit. Místo toho mu nezbylo nic jiného než dvě mláďata utratit.

Zdroj: Policie ČR

Vyšetřovatelům se zatím nepodařilo zjistit, kdo štěňata u Tmaně vyhodil, proto se s prosbou o pomoc obracejí na veřejnost. Podle nich je velmi pravděpodobné, že pachatel na místo přijel autem.

"Jakékoliv informace, která by vedly k odhalení pachatele tohoto zločinu, můžete sdělit osobně na kriminální policii v Berouně, nebo je možné vyšetřovatelku kontaktovat na telefonních číslech 974 872 478 a 974 872 349. Lidé mohou využít i bezplatnou linku 158," uzavřela policejní mluvčí žádost o pomoc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz