Krimi

S lupem z klenotnictví ujeli na kole, ale ne daleko. Teď dostal gang tresty!

S tresty mezi osmi a deseti lety vězení odešla od krajského soudu skupina cizinců, která vloni na konci října vyloupila luxusní klenotnictví v centru Ústí nad Labem. Šest mužů z východní Evropy si odneslo hodinky za více než dva miliony korun. Kriminalisté lupiče dopadli jen pár hodin po loupeži, a tak kořist nestihli prodat.

Záběry přímo z vyloupeného klenotnictví: Čtveřice obžalovaných tam maketami pistolí mířila na prodavačky a velmi důkladně vybílila několik vitrín s drahými hodinkami. Dohromady šlo o časové strojky za přibližně dva a půl milionu.

Za dvě a půl minuty byli z klenotnictví venku. Za rohem předali tašku s lupem jednomu ze zbývajících dvou kompliců, který se zbožím ujel na kole. Podle soudu šlo o velmi fikanou taktiku.

"Bylo to poměrně chytré, protože když se potřebujete zbavit kontrabandu, tak osoba, která běží městem, vyvolá pozornost, ale cyklista pozornost nevyvolá," nechal se slyšet soudce Michal Roubíček.

Policie podezřelé vypátrala během několika hodin. A cizinci okamžitě putovali do vazby. Ve čtvrtek odpoledne si za loupežné přepadení vyslechli tresty. "Obžalovaným byly uloženy tresty od osmi a půl let odnětí svobody nahoru," shrnul Roubíček.

Související obsah

Od soudu odcházeli s úsměvem. Podle kriminalistů mohli být součástí rozsáhlé skupiny zaměřené na vykrádání klenotnictví, před vyšetřovateli ale drželi jazyk za zuby. "Čtyři z obžalovaných se u hlavního líčení doznali, ale neuvedli žádné další skutečnosti ani podrobnosti," informoval státní zástupce Vladimír Jan.

Jeden z obžalovaných se bude z podobné krádeže zpovídat ještě v Itálii, také tam měl vykrást luxusní klenotnictví. Další byl součástí jiné skupiny, která loni v červnu vyloupila klenotnictví v Chomutově.

pez, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz