Zahraničí

Měl v autě nůž. Policisté popsali, proč střelili černocha před dětmi!

Měl v autě nůž. Policisté popsali, proč střelili černocha před dětmi!
Zdroj: Profimedia

Po třech dnech mlčení, násilných demonstracích a dvou mrtvých úřady v americkém Wisconsinu konečně oficiálně komentovaly zásah proti černochovi Jacobu Blakeovi. Toho v neděli policista střelil několikrát do zad před jeho dětmi.

V prohlášení, kteté zveřejnila divize kriminálního vyšetřování spadající pod wisconsinské ministerstvo spravedlnosti, incident vzešel z domácí roztržky.

Policisté podle CNN v neděli k náhlášenému konfliktu ve městě Kenosha přijeli a pokusili se devětadvacetiletého Jacoba Blakea zatknout. Dokonce k jeho zpacifikování neúspěšně použili taser.

Pak Blake obešel auto, "otevřel dveře na straně řidiče a naklonil se dovnitř," píší úřady. V tu chvíli policista Rusten Sheskey sedmkrát vypálil do černochových zad.

Související obsah

Podle úřadů Blake přiznal, že má nůž a ten údajně muži zákona následně objevili na podlaze auta na řidičově straně. Jde o první oficiální popis nedělní střelby, CNN ovšem upozorňuje, že úřední verze je jen hrubým náčrtem události.

Stále tak není jasné, zda Blake například policistům hrozil, že nůž použije, tasil ho, nebo proč ho Sheskey střelil tolikrát. V dokumentu také není ani slovo o černochových dětech, které v autě seděly nebo dalších jeho příbuzných, kteří stáli opodál.

Po střelbě skončil Blake v kritickém stavu v nemocnici a ve městě Kenosha vypukly rozsáhlé násilné protesty, při nichž už dva lidé zemřeli. Demonstranti mimo jiné zapalovali auta a policisté dav museli rozhánět slzným plynem.

Připomeňte si nepokoje v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz