Domácí

Zběsilá honička ulicemi Prahy! Muž během jízdy vyskočil z rozjetého auta. VIDEO

Policisté narazili na auto, které nesvítilo. Řidič nedbal na výzvy a dál pokračoval svou jízdu ulicemi Prahy "bez světel". Zareagoval až na zvukovou a světelnou signalizaci, sešlápl plyn a začal před policisty ujíždět. Při útěku páchal řadu přestupků. Pronásledování skončilo ve chvíli, kdy muž ve zhruba 40kilometrové rychlosti vyskočil z auta a pokusil se utéct po svých. Ani to mu nevyšlo.

Pravděpodobně jako noční dobrodružství bral jízdu bez rozsvícených světel dvaatřicetiletý řidič tmavého Volva, kterého si policisté všimli 22. srpna před půlnocí ve Vysočanské ulici v Praze 9. Hlídka muže dojela a přes okénko mu signalizovala, aby rozsvítil světla.

Muž však pokynů nedbal a dál jen po tmě. Reagovat začal až ve chvíli, kdy policisté pustili majáky, aby muže zastavili a přestupek s ním projednali.

"Nečekaně sešlápl plynový pedál a vysokou rychlostí se pokusil péjákům ujet. Pronásledování trvalo desítky minut a postupně se do něj zapojilo několik autohlídek z různých pražských oddělení. Stíhaný při průjezdu metropolí opakovaně porušoval dopravní předpisy, projížděl křižovatkami na červenou, nerespektoval "stopky", několik stovek metrů jel i v protisměru a nakonec srazil dopravní značení v ulici Patočkova," popsal mluvčí policie Jan Rybanský.

Pronásledování pokračovalo dále a skončilo až v ulici Nad Kajetánkou. Muž přibližně ve 40kilometrové rychlosti vyskočil z rozjetého auta a pokusil se policistům utéct. Ani to se mu nepovedlo, po chvíli skončil v poutech. Jedoucí vůz ještě naboural do stojícího auta a motorky, než se úplně zastavil.

Související obsah

Zadržený se přiznal, že před policisty prchal kvůli tomu, že je pod vlivem drog. Zkoušky ale odmítl. Do nemocnice ho policisté ale stejně převezli, muž si způsobil zranění skokem z rozjetého auta.

"Podezřelý se nyní bude zodpovídat nejen z dopravní nehody a přestupků na úseku dopravy, ale také z podezření pro trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Důvodem je fakt, že měl u sebe přibližně padesát gramů marihuany. Pokud bude pravomocně odsouzen, hrozí mu až jeden rok výkonu trestu odnětí svobody," doplnil Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz