Zahraničí

William a Harry uctí svoji mámu. Její sochu odhalí o nedožitém jubileu

William a Harry uctí svoji mámu. Její sochu odhalí o nedožitém jubileu
Zdroj: Profimedia

Poslední srpnový den uplyne 23 let ode dne, kdy v Paříži tragicky zahynula princezna Diana, matka princů Harryho a Williama. Šlechtična, která byla oblíbená po celém světě, by také příští rok oslavila významné životní jubileum. A právě na něj má být odhalena její socha.

V pátek to oznámil Kensingtonský palác. Zpodobnění princezny Diany tak bude odhaleno 1. července 2021 v palácových zahradách a instalaci doprovodí slavnostní ceremoniál. Právě v tento den by Diana oslavila šedesátiny, připomínají Sky News.

Výrobu sochy přitom Harry a William zadali už před několika lety - měla být připomínkou dvacátého výročí Dianiny smrti. Jenže všechno zpozdila a zhatila pandemie koronaviru.

Oba dva bratři, kteří jsou momentálně rozhádaní kvůli odchodu Harryho a jeho manželky Meghan Markle z královské rodiny, se už dříve nechali slyšet, že je správná doba upozornit na pozitivní vliv, kteý Diana měla nejen v Británii, ale i ve zbytku světa.

Související obsah

Ve společném prohlášení, kterým William a Harry zadání výroby sochy oznamovali, napsali: "Naše matka ovlivnila tolik životů. Doufáme, že socha pomůže všem lidem, kteří navštíví Kensingtonský palác, zamyslet se nad jejím životem a odkazem."

Výrobou sochy princové pověřili vyhlášeného umělce Iana Rank-Broadleyho, jehož portrét královny je vyražený na všech britských mincích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz