Domácí

Stádo koni prchlo na rychlostní silnici, v ohrožení byly desítky řidičů!

Desítky řidičů byly v ohrožení na rychlostní silnici mezi Ostravou a Opavou. Na frekventovaný úsek se dostalo uprchlé stádo koní. Podobný problém řešili i strážníci v Dubí u Teplic. Tam se koně vydali na procházku městem. V obou případech se naštěstí nikomu nic nestalo.

V Dubí se stádo nejprve formovalo dohromady na jedné z vedlejších silnic. Jakmile ale přišlo na hlavní, jako mávnutím proutku šli koně spořádaně jeden za druhým. Dokonce i ve správném směru. Jediný zádrhel tak byl v tom, že stádo nemělo lidského průvodce.

Třináctihlavé stádo se navíc ještě bez výraznější pomoci samo vrátilo tam, odkud uteklo. Koně prý mají mimořádně dobrý orientační smysl a i když správnou cestu nemohli znát, přesto ji našli.

Na "vycházku" se zvířata vydala poté, co prý protrhla elektrický ohradník. "Támhle pravděpodobně v rohu, to mi říkali sousedi, že tam byl ohradník shozený. Koně jsou vycvičení, pravidla silničního provozu znají nazpaměť, proto šli hezky seřazení za sebou," má jasno majitelka ranče Miluše Rollová.

Související obsah

To na Ostravsku nebyla podobná situace zdaleka tak úsměvná. Řidiči tam museli na trase mezi Ostravou a Opavou brzdit kvůli stádu koní, které se rozhodlo opustit pastvinu. Bylo opravdu velké štěstí, že se nikomu nic nestalo.

"Je to přesně kousek před omezenou rychlostí, kde má být devadesátka a jinak tam je stodesítka, jinak je ta cesta dost viditelná," vysvětlila autorka záběrů splašeného stáda Klára Kovářová.

V Dubí dostala majitelka ranče dvoutisícovou pokutu, případ z Ostravska ale vyšetřuje policie.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz