Zahraničí

Chlapeček zachránil svou maminku! Sanitku přivolal díky číslu na hračce

Chlapeček zachránil svou maminku! Sanitku přivolal díky číslu na hračce
Zdroj: Profimedia

Jako hrdina se zachoval teprve pětiletý chlapeček z Velké Británie. Ten na konci července zachránil život své mamince poté, co během jejího záchvatu zavolal záchranku. Číslo tísňové linky měl totiž na svém autíčku.

Pětiletý Josh Chapman z britského Telfordu zavolal sanitku i přesto, že nikdy předtím ještě netelefonoval. I tak se mu podařilo vytočit číslo 112 poté, co ho uviděl na boku své malé sanitky.


"Chlapec si hrál se svým mladším bratrem Harrym a maminkou, která náhle dostala záchvat,“ píše Daily Mail.

Související obsah


Vyšetření ukázala, že matka Joshe utrpěla diabetické kóma. "Když jsem se probudila, byli kolem mě záchranáři, kteří mi vysvětlili, že je zavolal Josh a pověděl jim naši adresu,“ popsala událost jeho maminka Caroline Chapmanová.


Malý hrdina o nemoci své maminky ví. Proto předtím, než zavolal záchranku, běžel vzít do kuchyně něco sladkého. Nic tam však nenašel. Operátoři s chlapcem zůstali ve spojení až do příjezdu záchranky.


Josh byl za své odvážné jednání a záchranu maminky náležitě odměněn. Místní policisté ho totiž v úterý pozvali na prohlídku stanice.


"Jsme na syna neskutečně hrdí. Miluje svá autíčka, hlavně ta záchranářská. Díky tomu okamžitě věděl, kam má zavolat,“ dodala Caroline Chapmanová.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz