Domácí

Konec popíjení na některých místech v Praze! Město zpřísňuje vyhlášku

Hlavní město poslalo do připomínkového řízení novelu protialkoholní vyhlášky. Ta rozšiřuje seznam míst, kde by mělo být v Praze zakázáno pít alkohol. Lidé pod jeho vlivem by se tak nemohli přiblížit třeba ke kostelům. Naopak skleničku by si mohli dát legálně v některých parcích.

Azylové domy, výstupy z metra nebo okolí kostelů. To jsou místa, v jejichž bezprostřední blízkosti by nově mohlo být zakázáno v Praze pít alkohol.


"Vyhláška je v rámci připomínkového řízení. Většinou noční ruch dělají návštěvníci, kteří si donesou vlastní alkohol,“ tvrdí pražský radní Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu). "Musíme zachovávat důstojnost určitých objektů, zvlášť církevních a dalších,“ přidává se starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Související obsah


Vyhlášku teď musí posoudit jednotlivé městské části. A míst, kde lidé nebudou moci popíjet alkohol, bude ještě víc. Například vedení Prahy 1 by rádo zakázalo konzumaci alkoholu i před policejními služebnami. Situace je kritická třeba v Bartolomějské ulici.


"Praha k naší lítosti je párty městem pro mladé z celého světa. Určitě bychom chtěli řešit situaci před veřejnými budovami, policejními služebnami a podobně,“ dodal Hejma.


Schválení novely by znamenalo výrazné změny i pro návštěvníky náplavek. Alkohol by tam mohlo být zakázáno konzumovat od půlnoci do osmé hodiny ráno.


"Mohou si jít sednout kdyžtak k jinému kusu řeky, na jinou část náplavky," doplnil Chabr. K vyhlášce je už teď skeptická opozice. Podle hnutí ANO by bylo lepší důsledněji hlídat dodržování současných pravidel. Vyhláška nově upravuje definici pití alkoholu na veřejném prostranství. Považuje za něj i postávání s otevřenou lahví.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz