Zahraničí

Při prudké bouřce spadl na minibus strom. Nehoda si vyžádala tři mrtvé

Při prudké bouřce spadl na minibus strom. Nehoda si vyžádala tři mrtvé
Zdroj: Dobrovolní hasiči Stegersbach

Tři lidé zemřeli a další čtyři se zranili v sobotu při tragické nehodě minibusu v Rakousku. Během bouřky totiž na něj spadl strom. O události informovala místní média. Prudké bouřky se během neděle přesouvají z Rakouska na sever. Zasáhnou hlavně východní polovinu Česka.

"K nehodě došlo v obci Burgauberg-Neudauberg v rakouské spolkové zemi Burgenland. Těžký dub o průměru kmene přibližně 70 centimetrů stojící zhruba šest metrů od cesty spadl na ulici ve chvíli, kdy tudy projížděl minibus,“ píše rakouský deník Kronen Zeitung.


Při nešťastné události zemřeli tři muži ve věku 60, 64 a 70 let. Další čtyři lidé utrpěli zranění včetně jedenáctiletého dítěte.


Na místo okamžitě vyrazili dobrovolní hasiči, kteří ihned strom zabezpečili. Minibus následně z místa nehody odstranili pomocí jeřábu.


V důsledku bouřek, které od soboty prochází celým Rakouskem, hasiči zasahovali na více místech. Řešili především popadané stromy, které blokovaly silnice. Také v neděli meteorologové počítají se silnými bouřkami.

Zejména na jihu a východě země bude podle odborníků bouřky doprovázet krupobití, objevit se může také tornádo.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz