Zahraničí

Dívku na festivalu odnesl drak. Vítr s ní smýkal vysoko nad diváky

Jen díky štěstí a duchapřítomnosti svědků neskončil nedělní festival pouštění draků v tchajwanském městě Sin-ču tragicky. Tříletá dívka se zamotala do provazů jednoho z látkových draků. Prudký poryv větru vznesl draka do vzduchu i s ní.

Dívenku vítr vynesl několik metrů nad vyděšené diváky. Pevně se držela ocasu látkového draka, na kterém kvůli silnému větru vlála jako hadrová panenka. Dramatické okamžiky jeden z účastníků festivalu natočil na mobilní telefon a zveřejnil na sociálních sítích.

V okamžiku, kdy se drak i s dívkou přiblížil k zemi, jeden z diváků holčičku duchapřítomně zachytil. Vyděšená dívenka putovala obratem do nemocnice, z nedobrovolného letu si ale odnesla jen drobné škrábance a šok.

Související obsah

Oranžový drak, do kterého se zamotala, patřil podle informací tchajwanských médií organizátorům festivalu. Podle vyjádření generálního sekretáře Asijského fóra draků Čchen Ko-fanga organizátoři nepočítali s tak silným větrem. Děti jsou prý během vypouštění draků vždy drženy stranou.

Celý festival byl ihned po incidentu zrušen. Tamní úřady navíc zahájily vyšetřování, aby se podobná nehoda v budoucnu už neopakovala. "Zastupitelé města se upřímně omlouvají oběti i veřejnosti," řekl starosta města Lin Chih-chien.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz