Krimi

Za nehodu cisterny, při které zemřel jeden člověk, nikdo pykat nebude

Benešovští policisté odložili vyšetřování tragické nehody, ke které došlo loni na dálnici D1. Do hořící cisterny tam narazila čtyři auta. Zemřel jeden člověk, dalších osm se zranilo.

Nehoda se stala loni v noci 13. října na Benešovsku. Nyní, po necelém roce vyšetřování, mají policisté jasno. Za nehodu nikoho neobviní.


“Po vyhodnocení všech okolností a na základě odborného a znaleckého vyjádření vyšetřovatel dopravní nehody dospěl k opodstatněnému závěru, že příčinou dopravní nehody byl náhlý defekt pneumatiky kola nákladního vozidla, který jeho řidič nemohl nijak korigovat, a proto se rozhodl věc podle trestního řádu odložit, neboť nejde o podezření z trestného činu,“ uvedla Veronika Čermáková, mluvčí benešovských policistů.

Související obsah

V jednom z havarovaných aut seděly i talentované závodnice Lucia Szabová, Nikoleta Domoráková a Kika Sládeková, které bojují v organizaci Oktagon.


Celá posádka MMA týmu musela ihned opustit vozidlo, jelikož cisterna převážející palmový olej vzplanula a požár následně zahltil čtyři vozidla. Více si přečtěte v tomto článku na Nova Sport.


Vyšetřovatelé si dali k nehodě vypracovat odborné vyjádření z Kriminalistického ústavu Praha, vyžádali si také znalecký posudek z Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze a také odborné vyjádření středočeských hasičů.

Podívejte se na loňský požár cisterny po hromadné nehodě na D1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz