Domácí

Na dálnici D1 srazilo auto člověka, dva lidé zemřeli po srážce s vlakem

Na dálnici D1 srazilo auto člověka, dva lidé zemřeli po srážce s vlakem
Zdroj: Profimedia, TV Nova

Ve středu okolo čtvrté hodiny ráno srazilo na dálnici D1 u Bohumína auto chodce. Ten na místě zemřel. Dopravu na místě řídili policisté, levý pruh byl neprůjezdný. V ranních hodinách se tragická nehoda stala i u Ivančic na Brněnsku, osobní vlak tam narazil do auta. Řidička zraněním podlehla. Vlak zabíjel i v Praze.

Rychlík jedoucí z Prahy do Brna srazil nedaleko Úval člověka. Provoz na hlavním železničním koridoru je přerušený
Nehoda se stala dopoledne za zastávkou Praha Běchovice. Provoz na trati musel být přerušený. Omezení se dotkla i mezinárodních spojů.


“V 10:14 nám byla ohlášena nehoda na trati. Šlo o rychlík směřující do Brna, který srazil člověka,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


“Můžeme potvrdit, že policisté jsou na místě nehody, vyšetřují její příčiny. Sražená osoba utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla,“ potvrdil pro TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk.


Provoz na trati částečně obnovili před polednem.
 

Smrtelná nehoda se stala také ve středu v brzkých ranních hodinách na dálnici D1 u Bohumína na Karvinsku.

Související obsah

 

Člověka tam srazilo auto.  "Došlo ke střetu vozidla a chodce na 372. kilometru v katastru Bohumín ve směru na Polsko. Levý jízdní pruh je uzavřený, kolony se zatím netvoří," řekla TN.cz policejní mluvčí Soňa Štětínská po sedmé hodině.

Dopravu na místě řídili policisté, před desátou už byl levý jízdní pruh průjezdný. "Muž měl vstoupit do jízdního pruhu a rozejít se proti směru jízdy vozidel," doplnila po poledni Štětínská s tím, že totožnost muže policie stále zjišťuje. Zároveň žádá případné svědky, aby se s informacemi obrátili na linku 158.

Auto na dálnici srazilo člověka:

 

Brzy ráno zemřela také řidička, do které narazil osobní vlak u Ivančic na Brněnsku. "Žena na místě zemřela. Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu v chatové oblasti. Dopravní komplikace nehrozí ani na silnici, ani na železnici," uvedl pro TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

Podle informací TV Nova bylo ženě 82 let. Ve vlaku byl vlakvedoucí, strojvůdce a jedna cestující, nikomu se nic nestalo. Vlak před sebou auto tlačil 88 metrů. 

Srážku chodkyně řeší i policisté na Hodonínsku. Auto tam srazilo přecházející ženu, kterou se zraněními převezli záchranáři do nemocnice. Vyšetřovatelé hledají svědky, ozvat se můžete na linku 158.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz