Krimi

Podezřelého z vraždy pustili vinou úřednice. Soused hlídkoval se zbraní

Pražští kriminalisté museli propustit 64letého muže podezřelého z vraždy manželky ve Strážkovské ulici v Radotíně. Úřednice totiž pochybila při doručení návrhu na jeho vzetí do vazby, potvrdil TN.cz mluvčí státního zastupitelství Aleš Cimbala. Někteří sousedé zavražděné ženy se ze strachu v noci na středu shromáždili před jejím domem, jeden byl dokonce ozbrojený. Na místo z preventivních důvodů vyjeli policisté.

Vražda ženy se v radotínské Strážkovské ulici odehrála v neděli odpoledne. Pražská kriminálka bezprostředně po její smrti zadržela jejího 64letého manžela.

"V souvislosti s nedělní vraždou v Radotíně kriminalisté zahájili trestní stíhání 64letého muže, zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Jenomže v úterý ho museli pustit.

"Vzhledem k tomu, že jsme v zákonné lhůtě neobdrželi rozhodnutí o vazbě, musel být podezřelý muž propuštěn," vysvětlil Daněk.

Pracovnice kanceláře totiž chybovala při doručení návrhu soudu, potvrdil mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Související obsah

"Ve věci byl na základě včasného podnětu policejního orgánu vypracován dozorovým státním zástupcem návrh na vzetí obviněného do vazby. K předložení návrhu na vazbu soudu byl dán ze strany státního zástupce pokyn. Pochybením pracovnice kanceláře při doručení návrhu místně a věčně příslušnému soudu došlo k uplynutí zákonem předpokládané lhůty pro zadržení obviněného," popsal Cimbala důvody propuštění podezřelého.

 

"Obviněný nebyl dosud soudně trestán. Návrh na vazbu byl dán především z důvodu předpokládaného dlouhého trestu. Důvod vazby směřující k zamezení ovlivnění svědků dalším řízením již odpadl. Není dán předpoklad, že by obviněný ve svém jednání pokračoval nebo se vyhýbal trestnímu stíhání," dodal.

V noci z úterý na středu před domem zavražděné, ve kterém žila s podezřelým, hlídkovala čtveřice sousedů. Jeden z mužů byl podle AKTU.cz dokonce ozbrojený a zbraň neměl skrytou. Daněk to potvrdil.

Související obsah

"V úterý jsme řešili oznámení od lidí z ulice, kde zavražděná žila, že mají strach. Proto byla na místo vysláni policisté z preventivních důvodů. Kromě muže, který měl u sebe neskrytou zbraň, jsme žádný incident neřešili," řekl Daněk s tím, že mužem se zbraní se zabývají.

"Mohlo by se jednat o přestupek na úseku zbraní a střeliva," uzavřel.

Podívejte se na reportáž TV Nova o propuštění podezřelého i nočním incidentu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz