Domácí

Děti nemají potíže sehnat si alkohol, každy druhý prodejce porušil zákon!

Děti nemají potíže sehnat si alkohol, každy druhý prodejce porušil zákon!
Zdroj: TV Nova

Česká obchodní inspekce (ČOI) vyrazila do terénu s nezletilými figuranty. Ti měli za úkol koupit si alkohol. V polovině případů alkohol dostali. Inspektoři rozdali pokuty v řádech tisíců korun.

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj zkontrolovala v srpnu v oblasti Krkonoš celkem 110 provozoven. Mladiství sháněli alkohol v namátkově vybraných prodejnách s potravinami, pohostinstvích a na čerpacích stanicích. V 55 případech neměli prodavači problém prodat alkohol mladistvým.


“Uvedená zjištění prodeje alkoholu osobám mladším 18 let nasvědčují porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, která budou s kontrolovanými subjekty řešena ve správním řízení. Za porušení zákona hrozí pokuta až do výše jednoho miliónu korun,“ uvedl k výsledkům kontrol ředitel regionálního inspektorátu ČOI pro Královéhradecký a Pardubický kraj František Švihlík.

Související obsah


Inspektoři se zaměřili na turisticky vyhledávaná města, jako jsou Harrachov, Špindlerův Mlýn nebo Rokytnice nad Jizerkou. Celkem 14 prodejců dostalo na místě pokutu v celkové výši 22 500 korun. S ostatními bylo zahájeno správní řízení.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz