Zahraničí

"Proč jste to udělali?" Za brutální vraždu mečem dostali kluci doživotí

"Proč jste to udělali?" Za brutální vraždu mečem dostali kluci doživotí
Zdroj: Profimedia

Dva teenagery, 18letého Kiyrana Earnshawa a 16letého Lukea Gaukrogera, poslal ve středu britský soud na doživotí do vězení. Společně měli mečem zavraždit 53letého muže. Ve snaze useknout mu hlavu ho sekli nejméně stokrát. Oba byli v tu dobu pod vlivem drog a alkoholu.

Krvavý incident zachytila bezpečnostní kamera. Před farmaceutickou firmou v britském Huddersfieldu se dvojice teenagerů vrhla na 53letého Roberta Wilsona, který ve společnosti pracoval jako ostraha. Informoval o tom portál Sky News.

"Chci mu uříznout hlavu! Chci jeho hlavu!" křičel Gaukroger během útoku. Svědci popsali i to, jak se Wilson marně snažil u mladíků vyprosit svůj život. Oba na něj však útočili dál a sekali do něj mečem, který podle informací prokurátora Earnshaw schovával v teplácích.

Související obsah

Na Wilsona podle svědků zaútočil jako první. Jeho kamarád se po chvíli dožadoval meče, aby svého kumpána v krvavé lázni vystřídal. Podle vyjádření soudce oba přerušili útok jen na tak dlouho, aby si oddechli a svou oběť prohledali.

Dle prokurátora muže sekali do horní části těla ve snaze useknout mu hlavu. To se jim nepodařilo. Dvojice útočníků se neuklidnila ani po příjezdu policejní hlídky a muži zákona k jejich zklidnění museli použít taser.

Kiyran Earnshaw a Luke Gaukroger skončili na doživotí za mřížemi.

Zdroj: Profimedia

Wilson, který k mladíkům zamířil spolu s kolegy, se podle informací soudu provinil jen tím, že je požádal, aby odešli z firemního parkoviště. Tam si Earnshaw s Gaukrogerem krátili čas popíjením.

Mužovi kolegové se svému spolupracovníkovi snažili pomoci, ale po několika ranách mečem utekli ve strachu o život. Testy prokázaly, že oba teenageři byli pod vlivem alkoholu a drog. Earnshaw měl v sobě kokain a Xanax. O propuštění může žádat nejdříve po 22 letech, Gaukroger po 16.

Související obsah

"Proč jste to proboha udělali? Chci, abyste věděli, že jste připravili o život respektovaného, obdivovaného a dobrého muže," řekla u soudu Wilsonova žena Elaine. Soudce se pro doživotní trest rozhodl s ohledem na násilnou minulost obou teenagerů. Earnshaw v říjnu 2016 pobodal svého spolužáka.

"Když umíral, používali jste meč znovu a znovu a snažili jste se mu useknout hlavu. Ukončili jste jeho život a přinesli celoživotní utrpení jeho rodině a přátelům," prohlásil soudce.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz