Tchaj-wan

Tchaj-wan popírá sestřel čínské stíhačky! Prý na to nemají ani rakety

Tchaj-wan popírá sestřel čínské stíhačky! Prý na to nemají ani rakety
Zdroj: Profimedia

Tchajwanské sociální sítě zaplavují od pátečního rána videa, která mají dokazovat, že tamější protivzdušná obrana sestřelila čínskou stíhačku SU-35. Tchaj-wan tyto spekulace ostře odsoudil.

Čínská stíhačka se měla podle uživatelů na sociálních sítích zřítit v čínské pobřežní autonomní oblasti Kuang-si. K zemi měla padnout poté, co údajně předtím narušila tchajwanský vzdušný prostor. Pilot měl utrpět vážná zranění, napsal portál The Jewish Press.

”Velitelství letectva jednoznačně odmítá tuto falešnou informaci, která je naprosto nepravdivá. Velitelství letectva zdůrazňuje, že tvrdě odsuzuje zlovolné činy a šíření nepravdivých informací na internetu s cílem zmást čtenáře,” uvedlo v pátek tchajwanské ministerstvo národní obrany.

Související obsah

Stroj Su-35 je nejpokročilejší stíhačka čínského letectva. Tchaj-wan podle zahraničních odborníků navíc aktuálně ani nedisponuje žádnými raketami země-vzduch, které by dokázaly zasáhnout cíl na takovou vzdálenost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz